Ofis Taşıma

Bir iş yerinin taşınması tahmin edileceği üzere, her zaman zahmetli bir süreçtir. Ofis, mağaza, showroom, kurumsal iş yeri, özel teçhizatı olan laboratuvar, diş hekimi ve doktor muayenehaneleri, arşiv ya da kütüphaneler gibi işletmelerin bir noktadan başka bir noktaya taşınmak için profesyonel ofis nakliyat desteği alması gerekmektedir.

Ofis Taşıma Bir iş yerinin taşınması tahmin edileceği üzere, her zaman zahmetli bir süreçtir. Ofis, mağaza, showroom, kurumsal iş yeri, özel teçhizatı olan laboratuvar, diş hekimi ve doktor muayenehaneleri, arşiv ya da kütüphaneler gibi işletmelerin bir noktadan başka bir noktaya taşınmak için profesyonel ofis nakliyat desteği alması gerekmektedir. Mevcut işin aksamaması için tüm eşyaların mümkün olan en kısa sürede toplanıp yeni taşınılan mekana ulaştırılması gerekmektedir.

İşyerlerinde kullanılan pek çok eşya değerli, büyük ya da hassas olabilmektedir. Bu iş yerlerinin taşınma işlemlerini gerçekleştirmek için ihtiyacı olan tek şey kurumsal bir ofis nakliyat firmasıdır. Çalışma ortamında bulunan personel ve yapılan işin taşınma sürecinden olumsuz etkilenmemesi için bu işlem profesyonel bir ekip tarafından titizlik ve ivedilikle yerine getirilmelidir. Ofis nakliyatı konusunda deneyimli, referansları olan, işini sahiplenen bir nakliye firması sürece hakim olarak size en uygun biçimde hizmet sunacaktır. Seçeceğiniz nakliye firmasının araştırmasını doğru metotlarla yapmak da işletme sahibi ya da taşınmadan sorumlu personelin görevidir.

Ofis Taşınması Sırasında Yapılan İşlemler

Ofis taşıması için belirlenen süreç ile ilgili ilk adımlar atıldıktan sonra sıra bu işin tamamlanması için gereken aşamalara geçilmektedir. Ofis nakliyesi sırasında yapılan çalışmaları kısaca şöyle sıralayabiliriz:

 • Taşınacak eşya türü ve miktarının tespiti,
 • Ofis mobilyası ve çalışma malzemelerinin paketlenmesi,
 • Paketlerin ihtiyaca yönelik olarak asansörlü taşıma ile ofis penceresinden ya da hamaliye ile araca taşınması,
 • Nakliye aracının paketleri yeni ofis alanına ulaştırması,
 • Paketlerin açılması ve yeni ofise yerleşim sağlanması,

Bizimle irtibata geçtiğinizde öncelikle sizinle bir tanışma toplantısı gerçekleştirmekteyiz. Bu toplantı sonrası taşınacak alanın ve eşyaların durumunu tespit ederiz. Nakliyesi yapılacak çok büyük eşyalar, hassas aletler, makineler ya da özel olarak üzerinde durulması gereken başka eşyalar olabilir. Bu tip özel durumlar için sizden yeterli bilgiyi alarak, taşıma ile ilgili opsiyonları değerlendirebiliriz. Varsa arşiv, mutfak, güç kaynağı bölümü gibi belli bir sistemle kurulmuş olan alanlarla ilgili sizlerden detaylı bilgiler alırız.

Ofis Taşıma Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Kurumsal hizmet veren bir firma olarak, tüm bu taşınma sürecini nasıl yöneteceğimiz ile ilgili bir senaryo kurgulayarak planlamalarımızı yaparız. Seçenekli durumlarda her bir planı size detaylı olarak aktarıp, en doğru ve uygun nakliyat yöntemi için onayınızı alarak ofis taşıma sürecine beraberce karar veririz.

 1. Öncelikli olarak taşınma tarihi ve süresi belirlenir.
 2. Taşınma günü öncesinde belirlenen bir günde paketleme çalışmasına başlanmaktadır. Nakliye işleminde zarar görmemesi için her bir eşya yapısına uygun malzeme, işçilik ve yeterlilikte paketlenir.
 3. Paketlenen eşyalar taşınmaya hazır bir hale getirilip, taşıma yapılacak alanda uygun ve tehlike arz etmeyecek bir noktaya yerleştirilir.
 4. Taşıma konusunda donanımlı ve tecrübeli personelimiz gerekli iş güvenliği kurallarına da riayet ederek taşıma işlemini ustaca gerçekleştirecektir.
 5. Gerektiğinde asansörlü taşıma sistemi yapılmaktadır. Eğitimli ve yetkili vinç operatörümüz eşyalarınızı büyük bir özenle üst katlardan dış zemine taşıyacaktır.
 6. Taşıma yapılan aracımız trafik kurallarına uygun bir şekilde yeni işyerinize eşyalarınız güvenle ulaştıracaktır.
 7. Yeni ofisinize getirilen eşyalar belirlediğiniz yerlere, belirlediğiniz şekilde yerleşimi sağlanıp tarafınızdan onay alınacaktır.

Ofis Nakliyat Hizmeti Almanın Avantajları

Taşınma gibi zahmetli bir konuda gereken desteği doğru yerden almak önemlidir. İşi ehli olan kişiye vermek her zaman olumlu sonuçları da beraberinde getirmektedir. Ofis nakliyesinde deneyimsiz, kurumsallıktan uzak işletmeler sizlere dezavantaj olarak yansıyacaktır. Bir iş yerinin bir yerden başka bir yere taşınması için profesyonel nakliye hizmeti almanın avantajları şunlardır:

 • Taşınmadan kaynaklı iş gücü kaybının azaltılması,
 • Güvenilir ve tecrübeli taşıma personeli ile çalışmanın pratikliği,
 • Sigortalı olması sebebiyle yaşanabilecek aksiliklerin minimize edilmesi,
 • Süreci hızlandırıp taşınmanın getireceği maddi yükü ortadan kaldırması.

Süreç sonunda tecrübeli, referanslı ve işinde uzmanlaşmış bir ekip ile çalışmanın faydaları muhakkak görülecektir. Taşınma gibi sıkıntılı bir sürecin başarıyla yönetilmesi oldukça mühimdir.  Üretim ya da hizmet sunumunuz aksaması gibi riskler başarılı bir yönetimle ortadan kalkar. Yeterli ve tecrübeli bir ekip taşınmanızı stres kaynağı olmaktan uzaklaştırıp sizin için kolaylaştıracaktır. Hizmet alacağınız süre boyunca yaşanabilecek kayıp, hasar, çalıntıya karşı yapılacak sigorta ile varlıklarınız güvence altına alınacaktır.

Ofis Nakliyat Hizmeti Fiyatları

Ofis, mağaza, dükkan, showroom ve pek çok işletmenin iş kolu farkından dolayı kullandığı eşya miktarı birbirinden oldukça farklıdır. Tekstil taşımacılığı ile laboratuvar taşınması temelde birbiri ile aynı, yapılan işin içeriğinden dolayı da fazlaca farklıdır. İşletmenin boyutu da taşınmada alınacak hizmet ve maliyetin farklılaşmasını sağlar. Onlarca makinesi olan bir fabrika ile bir kuaför dükkanının taşınmasında süre, araç, personel gibi değişkenler ön plana çıkar. Yüzlerce kişinin çalıştığı bir call centerın taşınması için pek çok araç, ve personel gerekmektedir. İstenen hızla doğru orantılı olarak da maliyet değişkenliği olmaktadır. Bir işletmeyi 3 günde taşımak farklı bir hizmet iken 6 günde taşımak farklı bir organizasyon gerektirmektedir. Hizmet süresinin kısalması personel ve araç sayısının artırılmasını zorunlu kılmaktadır. Bu artış doğal olarak giderlerin de artması anlamına gelmektedir. İşin bu yönünden dolayı ofis nakliyat hizmet fiyatları duruma özel olarak ele alınmalıdır.

Ofis Nakliyat Fiyat Teklifi

İşin gerektirdiği özel durumlar, taşınacak malzemenin cinsi, adedi ve büyüklüğü projenin en önemli maddeleridir. Taşımanın yapılacağı mesafe de bir diğer önemli etkendir. Az önce belirttiğimiz gibi taşınma süresi de çalışacak personel sayısını etkileyeceğinden maliyeti oldukça değiştirir. Şehirden şehre yapılan taşımalar ile aynı semt içinde yapılan nakliyelerde doğal olarak fiyat farklı olacaktır. Firmamız taşınma sürecinde artan masraflarınızı da düşünerek size en ekonomik ofis nakliyat fiyat teklifini hazırlayacaktır. Hizmetin aksamayacağı yeterlikte personel ve araç temini sağlanmaktadır. Maliyeti şişirmeye yönelik gereksiz harcamalardan da kaçınılmaktadır. Ödeme planı da hem taşınma sürecinde olan sizi hem de sürdürülebilirliğimizi sağlamakta olan bizleri mağdur etmeyecek şekilde hazırlanmaktadır. Ödeme planınız üzerinde istişare edilerek küçük değişiklikler de yapılabilmektedir.

Ofis Nakliyat Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Taşınma sırasında işletmenize ait pek çok değişkenin oluşacak taşınma masrafına etkisi olduğundan daha önce bahsetmiştik. Bu değişkenlerin doğru tespiti için uzman kadromuz güvene dayalı çalışma prensibiyle hareket eder. Şeffaf bir çalışma sistemi ile tarafınıza hazırlanacak teklifi dilediğiniz gibi inceleyip merak ettiğiniz kısımları bize sormanızdan memnuniyet duyarız. Size en uygun fiyat teklifini aşağıdaki kriterler doğrultusunda hazırlayıp işletmenize özel ödeme tablosu ile birlikte size ulaştırmaktayız.

 • Taşınılacak eşyanın bulunduğu kat,
 • Eşya miktarı,
 • Taşıma yöntemi,
 • Eşyanın taşınacağı yerin mesafesi,
 • Eşyanın taşınacağı yerin bulunduğu kat,
 • Taşınma süresi.

Ofis nakliyat fiyatları ile ilgili bilgi almak için öncelikle bu konuları tespit etmeniz daha net ve sağlıklı sonuçlara ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Bu önemli noktaların bilinmesi hem sizin hem de çalışacağınız nakliye firmasının işini kolaylaştıracaktır. Sağlıklı bir fizibilite çalışması iş yerinizin düzgün ve en kısa sürede taşınmasına olanak sağlar. Henüz taşınma noktası ya da süresi belli olmadan, hangi eşyaların taşınıp hangilerinin taşınmayacağı netleşmeden yapılacak çalışmalar yanıltıcı olabilmektedir.

Ofis Taşıma Hizmetleri

Her işletme aslında biriciktir. En büyüğünden en küçüğüne kadar her iş yeri en az onlarca kişinin gayreti ile ayakta durur ve işleyişini sürdürür. İşletmelerin uzun ömürlü ve karlı olması istenen bir durumdur. Kısaca ofis taşıma adı altında ele aldığımız iş yeri taşıma işlemleri aslında mağazalar, okullar, restoranlar, oteller gibi pek çok işletmeyi kapsar. Ofis taşıma işi bir işletme için dönüm noktası sayılabilir. İşin ya da hizmetin aksaması, iş için gerekli alet ve malzemenin hasar görmesi gibi hoş olmayan durumların yaşanmaması için Rönesans Evden Eve Nakliyat firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ofis eşyanızın taşınması gereken noktaya güvenle ulaşması için tüm gayretimizle çalışmaktayız. Deneyimli yönetim kadromuz, nitelikli personelimiz ve gerekli donanıma sahip iş araçlarımız ile sizin için süreci kolaylaştırmaktayız. Hedefimize ulaşmak için kılı kırk yararak planlama ve organizasyon yapıyor, güvene dayalı fakat denetimden de taviz vermeden çalışıyoruz. Güçlü ekibimiz taşınma işleminizi en az sizin kadar titizlikle baştan sona takip edip başarıyla sona erdirecektir. Güleryüzlü hizmet anlayışımız ile size bir telefon kadar yakınız.

Profesyonel Ofis Taşıma

Profesyonel ofis taşıma hizmeti almak için kararsız kaldığınız durumlarda kurumsal firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. İşletmenin sizinle kurduğu iletişim, sorularınıza verdiği yanıtların netliği ve yanıt süresi oldukça mühim konulardır. İşine ciddiyetle yaklaşan, ne yaptığının farkında olan ve sorumluluk sahibi bir işletme ile taşıma işinizi yapabilirsiniz. Aradığınızda ulaşılamayan bir ofis, sorduğunuz soruları yanıtlayamayan personel ve günler sonra gelen cevapların olduğu bir nakliye firmasının taşınma işinizin de sağlıklı bir biçimde yapmasını beklemek hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır. Asık suratlı, ciddiyetten ve çözümden uzak, uzlaşma imkanı görmediğiniz işletmeler ile bu zorlu süreci aşmak için bir araya gelmemelisiniz. Maddi hasarlar giderilebilir fakat iş yerinizi taşımada karşılaşacağınız olumsuzluklar motivasyonunuza da yansıyacağından doğru seçimi yapmak için doğru adımları atmak önemlidir.

Kurumsal Ofis Taşıma

Kurumsal odaklı fakat güleryüzlü personel, sorularınız vaktinde yanıtlanması, yapılan planlamanın uygulanabilirliği dikkat edilmesi gereken hususlardır. Bir aksilik durumunda oluşacak gerginliği absorbe edecek, çözüm odaklı  bir kurumsal yapı yeterli olacaktır. İş yerinizi taşıyacak ekibin tecrübe ve bilgisi işine yansır, donanımlı bir ekip taşınma işinde doğru bir tercih yaptığınızı göstergesidir. Büyük bir emek ve özen göstererek yaptığınız iş ve ortamına saygı duyan bir profesyonel ofis taşıma hizmeti firması ile çalışmanız önemlidir. Eşyanıza emanet zihniyeti ile sahip çıkan, zarara uğramaması için en az sizin kadar dikkatli davranan bir taşıma firması ile anlaşmanız gerekir.

Şehirler Arası Ofis Taşıma

Farklı bir şehre taşınma özellikle büyük çaplı işletmelerin yaşadığı bir durumdur. Büyük fabrikalar,   üretimhaneler, arşiv, depo gibi işletmeler ile çok sayıda kişinin görev yaptığı kurumsal ofislerin başka bir şehre taşınması gerekebilir. Şehirler arası ofis taşımada da eşyanın kaçıncı kattan alınıp kaçıncı kata yerleştirileceği, çalışılacak alanın büyüklüğü önemlidir. Şehirler arası taşınma organizasyonu için konuya hakimiyeti olan, olabilecek aksilikleri, yaşanabilecek sıkıntıları bertaraf edici önlemleri alan bir işletme tercih edilmelidir. Her çalışmada yaşanabileceği gibi bu iş sırasında da olumsuzluklar yaşanabilir. Bir hasar, zarar, kayıp durumunda yaşanacak tazmin, mağduriyeti giderici çözümler de en baştan konuşulmalıdır. Taşınma işlemi uçtan uca olabilecek tüm olasılıklar ile kurgulanıp işletmenizi zarara sokacak tüm unsurlar ortadan kaldırılarak size garanti temin edilebilmelidir. Taşınma süresinin kısalması ile iş organizasyonunuz kesintiye uğramadan kaldığı yerden devam ederek işinizin sürdürülebilirliği sağlanmalıdır. Taşınmanızın sıkıntısız geçmesi sizi ve personelinizi de olumlu yönde etkileyecektir.

Rönesans evden eve nakliyat hizmetleri ve fiyat politikası hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz, sitemizdeki iletişim bilgileri üzerinden müşteri temsilcilerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.