Şehirden Şehire Nakliyat

Yeni bir eve taşınarak hayatınızda yeni bir sayfa açmak, heyecanlı olduğu kadar stresli de bir süreçtir.

Yeni bir eve taşınarak hayatınızda yeni bir sayfa açmak, heyecanlı olduğu kadar stresli de bir süreçtir. Evinizdeki eşyaları toplamaya başlamadan günler önce başlayan bu stres ve heyecan hali, eşyaların nasıl taşınacağı gibi konularda kendini belli eder. Bunun yanı sıra, eşyaların nakliyesi için en uygun aracı bulup seçmek ise taşınmaktan daha da stresli bir iştir. Hele ki şehirler arası taşınmanız gerekiyorsa güvenilir bir nakliye firması bulmanız daha da zorlaşır. Tam bu noktada, ülkemizde nakliyat sektöründe önde gelen firmalardan biri olan Rönesans Evden Eve Nakliyat şehirler arası nakliyat hizmetiyle devreye girer.

https://www.ronesansevdenevenakliyat.com/ Firmamız sayesinde eşyalarınızı bir şehirden diğerine uygun fiyata taşıyabilirsiniz. Ayrıca firmamız, eşyalarınız için sigorta yapacağı için eşyalarınız için endişe etmenize gerek kalmaz. Alanında profesyonel ekibimizin ve firmamızın verdiği başlıca hizmetler ise şunlardır:

 

 • Avizelerinizi sökerek yeni evinizdeki bağlantı yerlerine takmak.
 • Kolilenecek eşyalarınız için koli getirmek.
 • Getirdiğimiz kolilere eşyalarınızı düzgün bir şekilde koymak ve kutulara etiket yazmak.
 • Eşyalarınız için en uygun paketleme malzemelerini seçerek eşyalarınızı paketlemek.
 • Sökülmesi gereken ev eşyalarınız ve mobilyalarınız için demontaj yapmak.
 • Askıda olan kıyafetlerinizi seyyar portatif dolaplara koymak ve yeni evinizde dolaplarınızı monte ettikten sonra dolabınıza asmak.
 • Demonte edilen eşyalarınızın hepsi yeni adresinde monte edilir.
 • Eşyalarınızın tümü yeni evinizde istediğiniz gibi yerleştirilir.
 • Beyaz eşyalarınızın bağlantılarını çözerek yeni evde bağlantı noktalarını birleştirmek.
 • Bir kaza olması duruma karşın eşyalarınız firmamız tarafından sigortalanır.

Şehirler arası nakliyat işlemleriniz için firmamız size en uygun hizmeti sunar. Böylece eşyalarınız en kısa sürede yeni adresinize ulaşır. Ayrıca taşınma sırasında yaşanabilecek herhangi bir kaza durumuna karşın eşyalarınızın sigortalanıyor olması size avantaj sağlar. Pek çok firma eşyalarınızı sigortalamadığı için firmamız size ek olarak sigorta güvencesi de vererek zararınızı en iyi şekilde karşılar.

Şehirler Arası Güvenilir Nakliyat Hizmeti

İnsanların pek çoğu, hayatları boyunca birçok farklı sebepten ötürü, en az birkaç defa evini değiştirmek durumunda kalır. Taşınan insanlar, taşınma süresince eşyalarının zarar görmesini istemezler. Bu nedenle de güvenebilecekleri nakliye firması arayışına girerler. Rönesans Evden Eve Nakliyat firması olarak, sektörde çok uzun süreli bir deneyime sahip olduğumuz için taşımacılık hizmetini size en iyi ve en güvenilir şekilde vermekteyiz.

Nakliye firmaları hakkında internet üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, doğru bir kanıya varmak oldukça zordur. Çünkü internette yer alan bilgilerin ve yorumların pek çoğu bilgi kirliliğine sahiptir. Birbirleri hakkında asılsız şikayet yazan nakliye firmalarından tutun da kendisine yüzlerce sahte müşteri yorumu yazdıran nakliye firmalarına kadar birçok sahtekar nakliye firması mevcuttur. Bu nedenle de nakliye şirketi tercih ederken hizmet kalitesini ispat etmiş ve marka bilinirliği olan firmamızı tercih etmeniz, eşyalarınızın güvenliği için oldukça önem taşır.

Şehirler Arası Nakliye için Aldığımız COVID-19 Önlemleri

Dünyayı kasıp kavuran pandemi sebebiyle alanında uzman ekibimiz hem sizin sağlığınız için hem de kendi sağlıkları için pek çok önlem alarak çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedirler. Rönesans Evden Eve Nakliyat firması olarak, ekip üyelerimiz aşağıda belirtilen prosedürleri takip ederek eşyalarınızı paketler ve taşırlar:

 • Herhangi bir elektronik el cihazını, kalemi, metreyi, nakit parayı, kredi kartını ya da pos cihazını her kullanımdan önce ve sonra anti bakteriyel maddelerle dezenfekte ederler.
 • Eşyalarınızı teslim ederken temiz bir çift eldiven takarlar ve sık sık el dezenfektanı kullanırlar.
 • Mümkün olduğunca sizinle aralarına 1.5 ila 2 metre arasında mesafe koymaya özen göstererek sosyal mesafe kurallarına uyarlar.

Firmamızın ve çalışanlarımızın aldığı bu önlemler sayesinde pandemi döneminde ev taşırken ekstra endişelenmenize gerek kalmaz. Hem sağlığınızı hem de eşyalarınızı önemseyen Rönesans Evden Eve Nakliyat firmamızdan randevu almak için internet sitemizi ziyaret edebilir ya da sabit hattan arayabilirsiniz.

Kırılabilecek Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Tabak, bardak, porselen ve süs eşyaları gibi kırılabilecek olan eşyalarınız taşınma sırasında sizi en çok endişelendirecek eşya gruplarından biridir. Eğer kırılacak eşyalarınızı nakliye firmasına vermeyip kendiniz toparlayacak ve paketleyeceksiniz oldukça dikkatli olmanız gerekir. Bu eşyalarınızı tek tek ambalaj kağıtlarına sararak çift oluklu kolilere kırılmayacak bir şekilde yerleştirmelisiniz. Kırılabilecek eşyalarınızı kolilere doğru bir biçimde yerleştirme işlemini şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Kolinizin en altına ambalaj kağıtlarını sererek kırılabilecek eşyalarınız için bir koruma tabakası oluşturun.
 • Ağır olan eşyalarınızı kolinizin en altına yerleştirin.
 • Oluşturduğunuz koruma tabakasının üstüne ağır olan eşyalarınızı dizdikten sonra eşyaların üstüne tekrar ambalaj kağıtları sererek yeni bir koruma tabakası elde edin.
 • İkinci sıraya, alta koyduğunuz eşyalarla aynı ağırlıkta ya da nispeten daha hafif olan eşyaları dizerek sırayı tamamlayın.
 • Sıra tamamlanınca tekrar koruma tabakası oluşturarak koli dolana kadar aynı işlemleri uygulamaya devam edin.
 • Kolinizin en üstüne ambalaj kağıtlarından bir tampon bölge oluşturun. Böylece gelebilecek herhangi bir hasara karşı hassas eşyalarınızı korumuş oluşturursunuz.

Tüm bu adımları takip ederek kırılabilecek eşyalarınızı kendiniz paketleyebileceğiniz gibi daha güvenilir olması ve daha az yorulmanız adına firmamızın verdiği paketleme hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Eşyalarınızı Paketlemeye Nereden Başlamalısınız?

Taşınırken eşyalarınızı sırayla paketlemeniz oldukça önemlidir. Eğer çok sık kullandığınız eşyaları ilk önce paketlerseniz yeni evinize taşınana kadar pek çok problem yaşayabilirsiniz. Bu nedenle eşyalarınızı paketlerken, öncelikle çok sık kullanmadığınız eşyaları yavaş yavaş kolilemeye başlamanız gerekir.

Evinizdeki her odada farklı türde ve sayıda eşyalar olacağı için her bir oda için farklı bir toplanma planınız olabilir. Eşyalarınızı toparladıkça, hangi odaya ait ise o odanın bir köşesine kolinizi koyabilirsiniz. Paketleme işlemeni aşağıdaki sıraya göre yapabilirsiniz ancak elbette ki herkesin kendine göre bir taşınma planı hazırlaması en doğrusu olacaktır.

 • Öncelikle değerli eşyalarınızı, nakit paranızı ve değerli evraklarınızı toparlamanız gerekir.
 • Daha sonra eğer evinizde fazla kitap varsa, kitaplarınızı toplamalısınız. Çok sık kullandığınız eşyalar arasında yer almadığı için kitaplarınızı paketlemeniz taşınma işleminizi hızlandırır.
 • Biblolarınızı ve tablolarınızı paketlemek, taşınma sürecinizi hızlandıracak bir diğer eşya grubudur.
 • Çekmecelerinizin içlerini boşaltmak, hem çekmecelerinizi demonte edebilmenize hem de eşyalarınızın daha az dağınık görünmesine yarar.
 • Kullanmadığınız çarşaf ve diğer ev tekstil ürünlerini hurçlara koyarak taşınma sürecinizi bir adım daha ileri götürebilirsiniz.
 • Ardından kışlık ya da yazlık olan ve şu an kullanmadığınız kıyafetlerinizi toparlayabilirsiniz.
 • Aynı şekilde giymediğiniz ayakkabıları da kolileyebilirsiniz.
 • Daha az kullandığınız mutfak eşyalarını kolileyerek taşınana kadar mutfağınızda yer açabilirsiniz.
 • Tost makinesi, mikro dalga ve blender gibi elektronik mutfak eşyalarını paketleyebilirsiniz.
 • Nihayet taşınma günü geldiğinde ise kalan mutfak eşyaları ile giysilerinizi kolileyerek yeni evinize gitmeye hazır olabilirsiniz.

Elbette ki eşyalarınızı toparlamayı kendiniz yapabileceğiniz gibi firmamızdan da bu konuda yardım alabilirsiniz. Böylece hem zamandan tasarruf edersiniz hem de daha az yorulursunuz.

Şehirler Arası Taşınırken Kaçınılması Gereken 6 Hata

Pek çok insan taşınırken ne yapması gerektiğini az çok bilir ancak ne yapmaması gerektiği hakkında en ufak bir fikri yoktur. Bu nedenle de insanlar, taşınırlarken nelere dikkat etmeleri gerektiğini unutarak sık sık hata yaparlar. Ev taşırken en çok yapılan hataları sıralayarak nelerden kaçınmanız gerektiğini daha detaylı olarak anlatarak hata oranınızı en aza indirgemenize yardım edeceğiz.

Zaman Yönetimi Yapamama

Yılın bazı dönemleri, diğer günlere kıyasla daha hareketli geçer. Bu nedenle taşınırken araç bulamamak ya da uzun bir trafiğe yakalanmak gibi engellerle karşı karşıya kalmamak için taşınmak için doğru zamanı seçmeniz gerekir. Ayrıca bir nakliye firmasıyla anlaşacaksanız önceden konuşup planlamak taşınma sürecinizi daha da rahatlatır.

Evdeki büyük eşyalarınız dışında, kendi başınıza paketleyeceğiniz eşyaları belirlemek, temizlik yapmak ve toparlanmak gibi ön hazırlıklar için de belli bir süre ayırmanız gerekir. Aksi takdirde tüm işlerinizi son dakikaya bırakırsanız taşınma günü stresiniz artmasının yanı sıra iş yükünüz de artar.

Yetersiz Koli Temini

Eğer eşyalarınızı paketlemeyi taşınmanıza yakın bir zamana bırakırsanız ve kolilerin yetersiz olduğunu fark ederseniz çoktan iş işten geçmiş olur. Dolayısıyla taşınma sürecinizde pek çok şey ters gitmeye başlar. Bu nedenle taşınmaya başlamadan en az birkaç hafta önce eşyalarınızla orantılı olarak temiz koliler tedarik etmeniz gerekir. Çevrenizdeki market ve bakkallardan koli isteyebileceğiniz gibi koli satan yerlerden de size lazım olan kadarını satın alabilirsiniz.

Ayrıca kolilere sığmayacak kadar büyük eşyalara sahipseniz, eski çarşaflarınızı kullanarak eşyalarınızı sarabilirsiniz. Böylece eşyalarınızın kırılmasını önlersiniz. Bunun yanı sıra eşyalarınızı kolilerken gazete kağıtlarından ve strafor köpüklerden de yardım alabilirsiniz.

Gereksiz Eşyalardan Kurtulmama

Elbet bir gün lazım olur diyerek atmadığınız ya da anısı olduğu için sakladığınız çeşitli kişisel eşyalar, taşınma zamanı sizi en çok yoracak olan eşya grubudur. Biriktirdiğiniz bu eşyaların tabii ki de sizin için bir anısı ve değeri olabilir ancak gerçekten de kullanmadığınız bir yığın eşya arasında yer alırlar.

Bu eşyaların fonksiyonel olup olmadığını belirlemek için kendinize bir kural belirleyebilirsiniz. Son 12 ayda kullanmadığınız ya da ihtiyaç duymadığınız bir eşyaysa o eşyadan kurtulmanız gerekir. Çünkü bahsi geçen bu eşya sizin için gereksizdir. Elbette ki bu tür eşyalarınızı doğrudan çöpe atmanız gerekmez. Kullanım durumuna göre eşyalarınızı ihtiyacı olan birine verebilir ya da satabilirsiniz.

Eşyaları Kategorilere Ayırmama

Taşınma zamanınız yaklaştığında eşyalarınızı paketlemeye başlamadan evvel, dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de eşyalarınızı kategorize etmektir. Özellikle de cam ve porselen gibi kırılgan parçaları daha özenli kolilemeniz gerektiği için, eşya kategorize etme işlemini mutlaka yapmanız gerekir. Ek olarak, eşyalarınızı paketleme işini bitirdikten sonra, neyi nerede bulacağınızı bilmek için her kolinin üstüne içinde ne olduğunu yazarak yeni evinize yerleşme işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Yetersiz Temizlik

Temizlik yapmak, taşınma sürecinin olmazsa olmaz adımlarından biridir. Hem taşındığınız daireyi, hem de yeni taşınacağınız daireyi temiz tutmak en büyük sorumluluklarınızdan biri olmalıdır. Taşınacağınız evi temizlemediğiniz takdirde, eşyalarınızı yerleştirdikten sonra temizlik yapmanız oldukça zor olur. Bu nedenle eşya yerleştirme işlemine başlamadan önce temizlik yapmanız son derece önemlidir.

Profesyonel Yardım Almama

Taşınma sürece oldukça stresli ve yorucu olabildiğinden ötürü, ev taşıma tecrübesine sahip olan yakınlarınızdan yardım almak bu süreci daha rahat atlatmanıza yardımcı olur. Her işi kendi başınıza halletmeye kalkışmak hem ağır taşımak gibi durumlardan ötürü sağlığınızın bozulmasına neden olur hem de her işe tek başınıza yetişmeniz imkansızdır. Dolayısıyla iş bölümü yapmak için yakın olduğunuz birkaç kişiyle anlaşmak sizin için en iyisidir

Bunun yanı sıra, nakliye hizmeti veren firmamız sayesinde eşyalarınızı uygun fiyata şehirlere arası taşıyabilir ve taşınma sürecini en az stresle atlatabilirsiniz. Size kaliteli bir hizmet sunan firmamız sayesinde kendinizi daha çok yormanıza da gerek kalmaz. İletişim bilgilerimiz üzerinden müşteri temsilcilerimizle irtibata geçerek, fiyat teklifi alabilirsiniz. Bugün siz de sorunsuz bir taşınma süreci geçirmek istiyorsanız, Rönesans Evden Eve Nakliyat’ı tercih edin.