Evden Eve Nakliyat

Nakliyat, belirli taşınabilir eşyaların bir noktadan alınıp, bir başka noktaya aktarılması işlemine denir.

Nakliyat, belirli taşınabilir eşyaların bir noktadan alınıp, bir başka noktaya aktarılması işlemine denir. Genel olarak nakliyat denilince, kurumsal nakliyat, evden eve nakliyat ve parça nakliyatı akılları gelir. Bu üç kategori arasından en sık kullanılan yöntem, evden eve nakliyat işlemidir.

Atanma, yeni bir görev bölgesine tayin, ev değiştirme, ev alma gibi çeşitli durumlar sonucunda, taşınma kararı alınabilir. Taşınma işleri her daim zorlayıcı ve yorucu işler olmuştur. Bu zorlayıcı işlemlere başlamadan önce iyice bir araştırma yapmak gerekir. Bu araştırmalar sonucunda gerekli hazırlıklar sağlandıktan sonra, nakliyat hizmetini gidermek için alanında güvenilir ve kaliteli bir nakliyat firması bulunması, zorlu olan bu taşınma sürecini büyük oranda kolay hale getirecektir. Bu noktada devreye, tecrübemiz ve uzman kadromuz ile biz giriyoruz. Rönesans evden eve nakliyat olarak, sağladığımız hizmetlerle sizlere taşınma sürecini en hızlı şekilde atlatabileceğinizi vaat ediyoruz.

Evden Eve Nakliyat Firma Seçimi

Gerekli ön hazırlıklar ve internet üzerinden taşınma ile ilgili araştırmalar yapıldıktan sonra, taşınma sürecinin en kritik eşiği olan, nakliyat firması seçimine geçilir. Bu kritik dönemeç, doğru bir şekilde geçilmez ise, harcanan bütün emekler boşa gitmiş olur. Üstelik ev eşyalarının zarar görmesi, maddi açıdan yıpratıcı bir süreç olabilir. Olumsuz durumların yaşanmaması için, sürecin en başında doğru ve düzgün bir seçim yapmak, hayati bir meselidir. Doğru seçim yapabilmek için firmamızın internet sayfasındaki kullanıcı yorumlarına bakabilir ve önceki işlerimizle alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz. İnternet sitemizde bulunan referansları arayarak, referanslar üzerinden de süreç ilerletilebilir. Firmamız uygun fiyatlarıyla, sizlere en iyi hizmeti sunar. Bizimle yapacağınız görüşmeler neticesinde anlaşabilirsek, sizlere ön hazırlık sürecinde de bilgi desteği sağlıyoruz. Evden eve nakliyat sektöründe, yıllara dayanan tecrübemiz ve uzman kadromuz ile yanınızdayız.

 • Firmamızın kullanıcı yorumları
 • Firmamızın sigorta sözleşmesi
 • Tecrübemiz ve bilgi birikimimiz

Pek çok özelliğimiz ile sizlere huzurlu ve sağlıklı bir taşınma vaat ediyoruz. Bizimle yapılan görüşmeler ve internette yapılan araştırmalar sonucu son karar verilir. Firmamızın ekipmanlarını ve taşıma kadrosunun uzmanlığı da değerlendirmeye katılan kıstaslardan bazılarıdır. Evden eve nakliyat sırasında bütçe standartlarının masaya yatırılması gerekir. Ayrıca nakliyatın hangi adresler arasında yapılacağı da maliyet ve fiyat dengesinde belirleyici bir unsurdur. Biz firma olarak bu konuda kendimize güveniyoruz. Şehir içi nakliyat ile şehirlerarası nakliyat arasında doğal olarak fiyat farklılıkları mevcuttur. Firmamız, şehirlerarası ve şehir içi nakliyat maliyetlerini ayrı ayrı değerlendirilir ve ihtiyaca göre hangi nakliyat biçimi yapılacaksa ona uygun performansı verir. Biz firma olarak bütün taşıma modellerinde, kalitemizi ve farkımızı kullanıcı yorumlarında da takip edileceği üzere net bir şekilde ortaya koyuyoruz.

Evden Eve Nakliyat Fiyatları

https://www.ronesansevdenevenakliyat.com/ Evden eve nakliyat fiyatları çeşitli faktörlere bağlı değişkenlik göstermektedir. Bu noktada belli bir fiyat tarifesi ile karşı karşıya kalmanız mümkün değildir. Bu noktada:

 • Taşınacağınız mesafe (Şehir içi ya da şehir dışı mesafe),
 • Eşyalarınız kapladığı alan (Oda sayısı üzerinden de değerlendirilebilmektedir.),
 • Alacağınız hizmet türü (Örneğin, asansörlü nakliyat hizmetlerinde fiyat tarifesi değişmektedir.)

Yapacağınız fiyat araştırmalarında bu faktörlerin ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz. O nedenle tecrübelerimizden yola çıkarak en cazip fiyatın farklı durumlara göre değiştiğini sizlere söylemek isteriz. Şehir içi taşıma ile şehirlerarası taşıma gibi farklıklar fiyat üzerinde etkili olan unsurlardır. Taşınma için ön hazırlıktan, eşyaların paketlenmesine ve paketlenen eşyaların, yük aracı ile yeni adrese taşınmasına kadar süren taşınma işlemi, kendi içerisinde farklı aşamalar barındırır.

Evden Eve Nakliyat Hizmeti Almadan Öncesinde Yapılması Gerekenler

Bir yerden başka bir yere taşınmak her daim, meşakkatli ve masraflı olmuştur. Ancak bu süreçte yaşanacak olan zorluklara önceden hazırlanarak, sürecin daha sağlıklı ve kolay atlatılması mümkündür. Bu bağlamda, taşınırken ev içinde uygulanabilecek taşınma teknikleri araştırılarak ön hazırlık sürecine başlanabilir. Bu teknikleri, taşımacılık sektöründe edindiğimiz tecrübelerden süzerek sizler ile paylaşıyoruz.

Öncelikle, detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. İşin püf noktaları araştırıldıktan sonra ev içindeki eşyalar, belli bir çerçeve içerisinde farklı kategorilere ayrılmalıdır. Burada, eşyalar oda oda ayrılabileceği gibi, işlevsellikleri doğrultusunda da ayrılabilirler. Değerli eşyalar diğer eşyalardan ayrılarak, özel olarak taşınabilir. Kitaplar, kırılacak eşyalar, beyaz eşyalar ve televizyon gibi taşınma sırasında istatistiksel olarak en çok zarar gören hassas aletler, ayrı ayrı taşınması gereken eşyalardır. Eşyalarınızı özelliklerine göre kategorize etmenizin ardından Rönesans evden eve nakliyatı ayarak, uygun vaktinizde taşınma süreci için başlangıç tarihi verebilirsiniz.

Evden Eve Nakliyat Sürecinin Aşamaları

Eşyaların taşınacağı yer, bir apartman dairesi, lüks bir konut veya müstakil bir ev olabilir. Ancak farklı mekânlar için firmamız farklı taşıma yöntemleri geliştirmiştir. Nitekim firmamız uzman ekibi ile taşınma modellerinin hepsinde etkilidir. Bundan dolayı, taşınma işlemi öncesi firmamız ile görüşüp, taşınılacak evlerin bilgisi paylaşılmalıdır. Bizimle birlikte taşınma süreci planlanır ve organizasyonun aşamalarının nasıl yürütüleceğine karar verilir. Evden eve nakliyat, çok aşamalı bir süreçtir:

 • Taşınılacak olan eski evin eşyalarının belirlenmesi ve listelenmesi önceliklidir. Bu aşamada, nakliyat firmasından bağımsız olarak, taşınacak olanların kendi eşyalarını organize etmeleri beklenir.
 • Firmamız eşyalarınızın demontaj işlemini halleder. Demonte hale getirilenler ve diğer bütün eşyalar, kategorilere ayrılarak, doğru ve düzgün bir şekilde kolilere konulur.
 • Kolilerin ve kutuların karışmaması adına, kolilerin üzerine içindeki eşyaların içeriğine veya hangi odanın eşyası olduğuna dair bilgilendirici ibareler yazılır.
 • Dikkatlice kategorize edilmiş kutular, özenli bir şekilde eşyaların taşınacağı yük arabasına götürülür.
 • Yük arabası, firma ile kararlaştırılan gün ve saatte, yeni taşınılacak evin adresine gelir.
 • Yeni eve, koliler ve kutular çıkarılır. Eski evden demonte halde getirilen eşyalar, yeni evde tekrar monte edilerek eski hallerine döndürülürler.

Bu çok aşamalı sürecin ardından evden eve nakliyat işlemi, gerekli özen ve hassasiyetin gösterilmesi halinde, sağlıklı ve düzgün bir şekilde nihayetlenmiş olur. Bizler, bu özen ve hassasiyeti, bütün müşterilerimize gösterdiğimizi bilmenizi istiyoruz. Kullanıcı yorumlarını okuyarak sizler de müşterilerimizin bizler hakkındaki görüşlerini değerlendirebilirsiniz. Bu süreç içerisinde, gerek eski evin, gerekse de taşınılacak olan yeni evin,  yük asansörü kurulumuna uygun olup olmadığının araştırılması gerekir. Eğer taşınılacak olan daire bir site içerisinde ise, site yönetimine taşınmadan evvel, bildirimde bulunmak gibi süreç hazırlık aşamasında halledilmesi gereken konular, nakliye firmasından ziyade, taşınanlara ait bir sorumluluktur.

Evden Eve Nakliyat Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evden eve nakliyat, ön hazırlık sürecinden, yeni eve eşyaların taşınıp yerleştirilmesine kadar uzun bir aşamalar silsilesi içerir. Bu aşamalar arasında, taşınmanın bıktırıcı bir noktaya varmaması için, adım adım planlı bir şekilde ilerlemek gerekir. Taşınılacak gün, eşyaların sigortalanması, doğru firma seçimi gibi çok kritik eşiklerde verilmesi gereken kararların detaylı ve etraflıca düşünülmesinde büyük önem vardır.

Taşınma süreci, ilk başta kafada planlanmalı ve sonra hayata geçirilmelidir. Nakliyat işlemi, yoğun hassasiyet ve detaylı bir planlama gerektiren çok aşamalı bir süreçtir. Biz yıllardır bu sektörde çalışan öncü bir firma olarak sizlere, bu süreci rahatça atlatmanız için elimizden geleni yapıyoruz. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde ilerletilebilmesi adına, hem taşınacak olanların hem de nakliyat firmasının dikkat etmesi gereken önemli noktalar ve kontrolün elden bırakılmaması gereken hayati eşikler vardır.

 • İlk başta, hangi eşyaların kim tarafından paketleneceğine karar verilmelidir.
 • Firmamız, sizlerle taşınma eylemi öncesi bir toplantı düzenler. Mutfak eşyası, yatak odası eşyası ve giysi gibi şahsi şeylerin paketlenmesi işleminin, nakliyat kapsamında mı yoksa bireysel bir şekilde mi halledileceğini netleştirilir.
 • Bardak, tabak, sürahi gibi bazı mutfak eşyaları, gerek paketleme gerek taşınma sırasında kırılabilir. Bu eşyaların bulunduğu kolilerin üzerine kırılabilir ibaresi yazılması şarttır.
 • Televizyon ekranının veya bazı beyaz eşya modellerinde bulunabilen dijital ekranların, herhangi bir çizilme ihtimalini ortadan kaldırmak maksadıyla, streç dışında daha kaliteli malzemeler ile sarılmaları gerekir.

Evden Eve Nakliyat Sırasında Kırılabilir Eşyaların Taşınması

Kırılacak eşyaların kırılabilir ibareli kutulara konması, paketleme esnasında gerekli hassasiyetin gösterilmesi gibi taşınma işleminin eski ev içerisinde gerçekleşen aşamaları vardır. Firma olarak biz üstümüze düşen sorumluluğu eksiksiz bir şekilde yerine getiriyoruz. Taşınılacak olan mekânın şehir içinde mi yoksa şehir dışında mı olduğu sorusu yine dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Tüm bu noktaların, tekrar ve tekrar gözden geçirilmesinde sayısız derecede çok fayda vardır. Taşınma öncesi yapılan yoğun hazırlık süreci, taşınma esnasında karşılaşılacak zorluklara hazırlıklı olunmasını sağlayacağından, sürecin sağlıklı ve stres seviyesi düşük bir şekilde neticelenmesine büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Evden Eve Nakliyat Sürecinde Doğru Paketleme Yapmanın Önemi

Evden eve nakliyat sürecinde dikkat edilmesi gereken hususların başında paketleme meselesi gelir. Paketlemek, sahip olunan eşyaların uygun şartlarda kolilere konulmasını sağlamak adına yapılan dikkat ve hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Paketlemenin nakliye firması tarafından mı yoksa taşınanların bizzat kendileri tarafından mı yapılacağı netleştirildikten sonra paketleme işlemine başlanabilir.

 • Bardak, tabak, çanak gibi mutfak malzemeleri kırılabilir içerikte ürünlerdir. Ayna, porselen ve vazo gibi farklı odalara ait eşyalar da kırılabilir cinsten eşyalardır. Bu eşyaların belirlenmesi gerekir.
 • Kırılabilir eşyalar, iki veya üç kat gazete kâğıdı ile detaylıca sarılır. Bardak gibi içinde boşluk bulunan malzemelerin içlerindeki boşluklara kâğıt ile tampon yapılmalıdır.
 • Paketleme sürecinde, koli bandı, koliler ve karton kutular ve dikkat kırılabilir etiketi gibi ambalaj malzemeleri bulundurulmalıdır.
 • Ambalaj malzemeleri içerisinde en önemlisi, balonlu naylondur. Şok ve çarpma gibi eşyalara zarar verecek etkilere karşı, yumuşak yapısı ile etkiyi dağıtarak, eşyaların kırılmasını önler.
 • Giysilerin temizliğine dikkat edilmesi gerektiğinden, kolilere konmadan evvel poşetlere konulabilir. Daha fazla yer kazanmak isteyenler, vakumlu hurçtan faydalanabilir.
 • Yiyecekler bozulabilir ürünler olduğundan bunların taşınma öncesinde tüketilmesi tercih edilir. Ancak çok kısa mesafeli taşınmalarda, doğru ve düzgün bir şekilde streçlenmiş ve korunmuş yiyecek ürünlerinin taşınması söz konusu olabilir.

Paketleme süreci çok detaylı ve yoğun mesai harcanması gereken bir süreçtir. Bu süreçte ne kadar çok emek harcanırsa, taşınma sonrası taşınılan evde eşyaların sağ salim yerlerine yerleştirilmesi o kadar çabuk ve kolay olur. Bu hassas sürecin daha detaylı incelenmesi gerektiğinden, televizyon ve beyaz eşya gibi en çok zarar gören eşyaların paketlenmesi sürecinin daha da yakın bir ölçekten irdelenmesi önemlidir.

Evden Eve Nakliyat Sırasında Teknoloji Aletlerinin Paketlenmesi

Televizyon, günümüzde hemen hemen her evde bulunan, bilgi amaçlı ve eğlence amaçlı kullanılan teknolojik bir alet olup, taşınma sırasında dikkatsizce paketlenmesi yüzünden en çok zarar gören eşyadır. Yeni nesil televizyonların hacimlerinin önemli bir kısmı kırılabilir bir ekrandan oluşmaktadır. Ekran kırılmasa dahi herhangi bir çizik oluşması halinde bile, işlevini yitirir. Televizyonun yanı sıra beyaz eşyalar ve diğer teknolojik aletler de taşınma esnasında zarar gören eşyaların başında gelirler. Bu hassas aletlerin paketlenmesi, özen ve hassasiyet gerektirir.

 • Televizyon paketlenmesinde strafor kullanımı tavsiye ediyoruz. İki strafor arasına, düzgünce yerleştirilen televizyon, kolaylıkla taşınabilir.
 • Straforlar ip yardımıyla bağlandığında, hem televizyon ekranı kapatılmış olur hem de televizyonun kendisi hiçbir boşluk kalamayacak şekilde dış müdahalelerden izole edilmiş olur.
 • Mümkünse, televizyonun alındığı gün, kutusu saklanmalıdır. Taşınma esnasında, en güvenli yol, televizyonu kendi orijinal kutusunda taşımaktır.
 • Televizyon, balonlu naylon ile de korunabilir. Öncelikle, iki köpük arasına konulan televizyon daha sonra, balonlu naylon ile güzelce, arada hiçbir boşluk bırakılmadan tamamen kaplanır ve taşınmaya uygun hale getirilir.

Beyaz eşyalar ve diğer teknolojik aletler de tıpkı televizyon gibi özenle paketlenmelidirler. Beyaz eşyaların özellikle uç kısımlarının açıkta bırakılmamasına gayret edilmelidir. Tecrübelerimize dayanarak teknolojik aletlerin paketlenmesi hususunda tavsiyelerde bulunuyoruz. Teknolojik aletler strafor, balonlu naylon ve köpüklerin yardımıyla tıpkı televizyonda olduğu gibi arada boşluk bırakmadan, sımsıkı sarıldığında, yeni taşınılan evde, hiçbir zarar görmeden kutusundan çıkarılır.