Eşya Depolama

Ev Depolama Sorunsuz ve Güvenli Depolama Hizmeti – 444 59 86

Ev depolama ile değer verdiğiniz eşyalarınızın uzun süre korunmasını sağlayabilirsiniz.

Ev depolama ile değer verdiğiniz eşyalarınızın uzun süre korunmasını sağlayabilirsiniz. Depolama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken belirli noktalar vardır. Bu noktalara dikkat ederek ve iyi bir depolama firması seçerek doğru tercih yapma şansı elde edebilirsiniz.
Eşyalarımız hem maddi hem de manevi olarak bizim için çok değerlidir. Yeni bir eve, şehre ya da farklı bir ülkeye taşınma durumunda eşyalarımızın hepsini götürmemiz mümkün olmayabiliyor. Böyle durumlarda eşyaları atmak yerine depolamak çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.
Ev depolama işleminin birçok avantajı vardır. Böylelikle eşyalar zarar görmeden uzun süre muhafaza edilir. Eşyalar en doğru alanlarda depolandığı için uzun yıllar bu şekilde saklamak ve ihtiyaç duyulduğu anda kullanmak mümkündür.
Eşyaların depolanması hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızı okuyarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Ev Depolama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ev depolama işleminin yapılabilmesi için birçok farklı prosedüre dikkat edilmesi gerekir

ev depolama fiyatları

Uygun fiyatlarla kiralayacağınız depolar fazla olan eşyalarınız için en ideal saklama biçimi olacaktır. Ev depolama işleminin yapılabilmesi için birçok farklı prosedüre dikkat edilmesi gerekir.
Öncelikli olarak hangi eşyaların depolanacağına karar verilmelidir. Bunun için fazla kullanılmayan, taşınması zor ve ağır olan eşyaları tercih edebilirsiniz. Eşyalara karar verdikten sonra ise sırada iyi bir depolama firması seçmek var.
İyi bir depolama firması seçimi en önemli unsurdur. Eşyalarınızı sağlam olarak verdiğiniz depodan zarar görmemiş biçimde geri almak istiyorsanız mutlaka iyi bir firma seçmelisiniz. Gerekli sigorta ve sözleşmelere uygun çalışan, disiplinli, kaliteli iş yapan bir firma seçmeye özen göstermelisiniz.
Firma seçiminden sonraki aşamada ise eşyalarınız depolanmadan önce mutlaka tüm ürünlerin fotoğrafını çekmeli ve bunları sözleşmeye eklemelisiniz. Bu şekilde ev depolama sonrası kaybolan ürünleriniz olursa bunun önüne geçebilirsiniz.

Ev Depolamanın Faydaları Nelerdir?

Ev depolama işlemini tercih ederek birçok avantaj elde edebilirsiniz.Ev depolama işlemini tercih ederek birçok avantaj elde edebilirsiniz. Günümüzde birçok kişi fazla olan eşyalarını ya da taşınırken yanında götüremeyeceği eşyalarını bu hizmetten yararlanıp depolayarak koruyabilmektedir. Eşya depolamanın öne çıkan avantajları işe şu şekildedir:
⦁ Eşya depolarında sadece sizin eşyalarınız olur ve bu alanda başka hiçbir şey olmaz. Bu da eşyalarınızın daha güvenli kalmasını sağlar.
⦁ Deponun anahtarı sadece sizde olacağı için odaya başka kimse giremez. Bu durumda eşyalarınızın çalınma vb. gibi sorunları tamamen ortadan kalkar.
⦁ Depo alanında sadece size özel olacağı için eşyalarınızın başka kişilerin eşyaları ile karışma durumu da yoktur.
Eşya depolamanın diğer bir avantajı ise eşyalarınızı istediğiniz zaman görebilme ve istediğiniz zaman alabilme şansınızın bulunmasıdır.
⦁ Depo odalarının boyutu farklıdır. Büyük bir deponuz olması durumunda eşyalarınıza zaman içinde eklemeler yapabilirsiniz. Özellikle küçük bir eviniz varsa fazla olan eşyalarınızı buraya bırakmanız çok daha mantıklı olacaktır.

Eşyaların Paketlenmesi Nasıl Yapılmalı?

Ev depolama işlemlerinde önem verilmesi gereken noktalardan birisi eşyaların paketlenme işlemidirEv depolama işlemlerinde önem verilmesi gereken noktalardan birisi eşyaların paketlenme işlemidir. Bu işlem ile eşyalarınızın taşınma sırasında ve sonrasında zarar görmesi tamamen önlenmelidir. Eşyaların paketlenme işinden seçeceğiniz depolama firması sorumludur. Bu nedenle seçeceğiniz firmanın önemi bir kez daha karşımıza çıkmaktadır.
Depolama firması eşyalarınızın boyutuna ve ağırlığına göre paketleme işlemini kısa sürede yapar. Burada iyi bir iş çıkması için firmanın çalışanlarının alanında deneyimli ve uzman kişiler olması gereklidir. Bu sayede eşyalarınız en iyi biçimde paketlenir.

Ev Depolama Hizmeti Kapsamında Paketleme Aşamaları

Ev depolama yaparken ağır olan eşyaları en alt kısma dizin. Hafif olan kolileri ise üst kısma dizmeye özen gösterinEşyaların paketlenmesinde dikkat edilecek noktalar şunlardır:
⦁ Eşyalar kategorilere ayrılmalıdır. Kısa sürede ihtiyaç duyulacak kitap, evrak vb. eşyalar daha basit şekilde paketlenmeli ve ulaşımı kolay olmalıdır.
⦁ Eşyalarınız arasından depoya gidecek olanları belirlemeli ve ona göre bir liste hazırlamalısınız.
⦁ Hazırladığınız listeye mutlaka sigorta poliçenizi eklemelisiniz.
⦁ Ürünlerinin hepsinin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Kolilerin temiz olması, naylonların kaliteli balonlu olması gibi konulara dikkat edilmelidir.
⦁ Kolileriniz ve paketlerinizin üzerine mutlaka açıklayıcı yazılar ekleyin. Paketin içindeki ürünü yazarak eşyaların kırılmasını, zarar görmesini önleyebilirsiniz.
⦁ Depolama esnasında eşyalarınızın tamamının kuru ve temiz olmasına özen göstermelisiniz.
Ev depolama yaparken ağır olan eşyaları en alt kısma dizin. Hafif olan kolileri ise üst kısma dizmeye özen gösterin.
⦁ Ağır olan eşyaları küçük kolilere koyun.
⦁ Koliler yarı boş durumda bırakılırsa çökme meydana gelir. Bunun yaşanmaması için mutlaka kolileri doldurmaya özen gösterin.
⦁ Diğer önemli nokta ise kolilerin içine toz girmemesi için sıkı biçimde bantlanmasıdır. Bu nokta çok önemlidir.
⦁ Eşyaların nemden etkilenmemesi için plastik kutulara yerleştirebilirsiniz.
⦁ Her koliyi ve eşyayı en özenli biçimde yerleştirmelisiniz. Bunun için kırılacak eşyaları mutlaka üzerine not koyarak belirtmelisiniz.
⦁ Demonte biçimde kullanılan parçaları ise ayırdıktan sonra uygun biçimde yerleştirin. Mobilyaları söküp tek tek paketlemeden depolama işlemi yapmayın.
⦁ Deri mobilyalarınız kısa sürede zarar görebilir. Bunun için paketleme işleminden önce derilerinizi özel deri kremleri ile hazırlayabilirsiniz.
⦁ Elektronik eşyalarınızı kendi kutuları içinde depolayın. Kutuları elinizde yoksa karton kutulara koyduktan sonra iyice sarmalayın.
⦁ Dondurucu ve buzdolabı gibi eşyaları depolamadan önce iyice temizlemeli ve kurumasını beklemelisiniz. Bu tarz ürünler, iyice kurumadan paketleme yapılmamalıdır.
⦁ Giysilerinizin paketlenmesi sırasında ise içine naftalin ve böcek kovan ilaçlar ekleyebilirsiniz. Bu şekilde ev depolama sırasında giysilerinizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Ev Depolama Nasıl Olmalı?

Ev depolama işlemi için anlaştığınız bir firma varsa mutlaka eşyalarınızın kalacağı yeri önceden görmelisinizEşyalarınızı depolayacağınız alan çok önemlidir. Ev depolama işlemi için anlaştığınız bir firma varsa mutlaka eşyalarınızın kalacağı yeri önceden görmelisiniz.
Eşya depolarının yüksek girişli, temiz ve ferah alanlar olması gereklidir. Depo ne kadar büyükse o kadar rahat bir kullanım sunar. Rutubet kesinlikle olmamalıdır. Rutubetli alanlarda kalan eşyalarınız kısa sürede bozulur ve kullanılamaz hale gelebilir.
Eşya depolarında olması gereken diğer özellik ise havalandırma sistemidir. Yazın uygun soğuklukta kışın ise uygun sıcaklıkta, otomatik iklimlendirme sistemlerinin olduğu alanları depolama işlemi için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
Odaların kişiye özel alanlar olmasına da dikkat edilmelidir. Deponun anahtarı sadece sizde olmalı ve alanda başka kişilerin eşyaları olmamalıdır. Bu gibi noktalara dikkat etmeniz halinde eşyalarınızın uzun süre, zarar görmeden koruyabilir ve kullanılamaz halde olmalarını önleyebilirsiniz.

Ev Depolama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

v depolama için seçeceğiniz firmadan sigorta poliçeleri talep edin. Bu poliçeler eşyalarınızın güven içinde saklanmasını sağlayacaktırEşya depolamak için anlaşacağınız firmanın mutlaka çok dikkat edilerek seçilmesi gereklidir. Eşyalarınız konusunda ileride sorunlar yaşamamak için mutlaka bu tarz konulara dikkat etmelisiniz. Eşya depolama firması seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz:
⦁ Öncelikle seçeceğiniz firmayı araştırırken daha önce onlarla çalışmış, firmadan hizmet almış kişilerin yorumlarını mutlaka okumalısınız. Bu yorumlar sizin için yol gösterici olacaktır.
Ev depolama için seçeceğiniz firmadan sigorta poliçeleri talep edin. Bu poliçeler eşyalarınızın güven içinde saklanmasını sağlayacaktır.
⦁ Firmanın çalışanları da çok önemlidir. Alanında uzman kişiler ile çalışan firmaları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Firmanın çalışanlarının sigortalı olup olmadığını da mutlaka öğrenmelisiniz.
⦁ Depolama firması ile anlaşmadan önce mutlaka odaları inceleyin. Odaların temiz, ferah, geniş alanlar olmasına dikkat edin.
⦁ Çok ucuz firmalardan uzak durmaya çalışın. Çok ucuz fiyatlara iyi bir hizmet almanız pek olası değildir. Ödeyeceğiniz tutardan ziyade kaliteli bir seçim yapmaya özen gösterin.
⦁ Depolama firmanın TSE belgelerinin olmasına mutlaka dikkat edin.
Bu gibi noktalara dikkat ederek ev depolama alanında önde gelen bir firma seçebilirsiniz. Eşyalarınız yıllarca güvende kalsın istiyorsanız ve ileride maddi sıkıntılar yaşamak istemiyorsanız mutlaka bu noktalara göre bir seçim yapmalısınız.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir