Eşya Depolama

Tuzla Eşya Depolama İle Eşya Depolama Problemine Son!

Tuzla eşya depolama ile eşyalarınızın güven içinde saklanmasını sağlayabilirsiniz.

Tuzla eşya depolama ile eşyalarınızın güven içinde saklanmasını sağlayabilirsiniz. Eşyalarınız fazla geliyorsa ya da bir süre için eşyalarınızı bir yere bırakma zorunluluğunuz varsa eşya depolama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
Sizler için hazırladığımız yazımızda eşya depolama ile ilgili merak edilenleri cevapladık. Eşya depolama hizmetinden faydalanmak için mutlaka yazımızı okuyarak bilgi almalısınız.

Tuzla Eşya Depolama Süreci Nasıl İşler?

Tuzla eşya depolama işlemi yapılırken diğer aşama ise taşıma işlemidir.Eşya depolama işleminde belirli bir prosedüre göre işlem yapılır. Bu prosedürde yer alan aşamalar ile Tuzla eşya depolama işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu aşamalar şöyle sıralanabilir:

  • İlk olarak eşya depolama için uygun bir firma araştırması yapılmalıdır. Sektör analizi ile kaliteli iş yapan bir firma seçildikten sonra randevu alınmalıdır. Randevu esnasında firma sizden depolanmasını istediğiniz eşyaların görselini ister. Bu görselleri internet üzerinden çekip gönderebilirsiniz. Depolanmasını istediğiniz ürünlerin fotoğrafını net biçimde çekmeniz gerekmektedir.
  •  Diğer aşama ise paketleme aşamasıdır. Depolanacak olan ürünlerinizin fotoğraflarına göre ağırlığı hesaplanır ve paketleme işlemine geçilir. Seçilecek firmanın paketleme esnasında kırılabilecek ve çizilebilecek eşyalara mutlaka dikkat etmesi gerekmektedir.
  •  Tuzla eşya depolama işlemi yapılırken diğer aşama ise taşıma işlemidir. Bu esnada da uzman kişiler ile çalışmak eşyalarınızın zarar görmesini engelleyecek bir yöntem olacaktır. Eşyaların kırılmayacak şekilde taşınması, eşyaların doğru biçimde araca yüklenmesine dikkat edilmelidir.
  •  Son aşama ise depolama işlemidir. Doğru biçimde paketlenen eşyalar araca yüklenerek depolanacak alana götürülür. Bu alanın odasının mutlaka sadece sizde olması gerekmektedir. Eşyalarınızı kullanacağınız depoyu da mutlaka görmelisiniz.

Eşya Depolama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tuzla Eşya depolama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi hiç kuşkusuz doğru firma seçimidir.https://www.ronesansevdenevenakliyat.com/istanbul-esya-depolama-hizmeti-sayesinde-esyalariniz-guvende/ Eşya depolama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi hiç kuşkusuz doğru firma seçimidir. Eşyalarınızın uzun süre, sağlam biçimde muhafaza edilmesini istiyorsanız mutlaka iyi bir firma seçmelisiniz.
Firma seçmeden önce iyi bir sektör analizi yapmak önemlidir. Kullanıcı yorumlarının olumlu olduğu firmaların seçilmesi daha güvenilir bir seçim olacaktır. Tuzla eşya depolama ile firma seçiminde dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

⦁ Seçeceğiniz eşya depolama firmasının mutlaka TSE belgesine sahip olmasına dikkat edilmelidir. Bu belgeye sahip, kurumsal bir firma güven açısından bir sorun teşkil etmeyecektir.

⦁ Firmanın kurumsal olmasının dışında çalışan ekip de çok önemlidir. Firmada sigortalı olarak çalışan, güvenilir çalışanların olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır. Alanında uzman ve yetkili kişiler ile çalışan firmalar da her zaman tercih sebebi olmalıdır.

⦁ Önemli diğer nokta ise taşıma öncesi hazırlanacak bir expertiz raporudur. Bu raporun hazırlanmasına önem vermelisiniz.

⦁ Firmanın işine ve müşterisine sadık bir firma olması gereklidir. İşini zamanında yapan ve teslim eden bir firma her zaman daha güvenilir bir seçim olarak doğru olacaktır.

Tuzla Eşya Depolama Sözleşmesi Gerekli Midir?

Tuzla eşya depolama sürecinde mutlaka iki tarafın haklarını da güvence altına alacak bir sözleşme yapılmalıdır.

tuzla eşya depolama fiyatları

Tuzla eşya depolama sürecinde mutlaka iki tarafın haklarını da güvence altına alacak bir sözleşme yapılmalıdır. Sözleşme gerekli olan tüm bilgileri içermeli ve noter onaylı olmalıdır. Sözleşmenin eşyaların depoya taşınması sonrasında mutlaka iki taraf tarafından da imzalanması gerekmektedir.

Yapılan sözleşme sayesinde ileride bir sorun yaşamanız durumunda hakkınızı rahatlıkla arayabilirsiniz. Eşyalarınızı Tuzla eşya depolama sırasında teslim edeceğiniz için mutlaka bu tarz bir güvenceye ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız.
Yapılacak depolama sözleşmesinde şu maddelerin olmasına dikkat edilmelidir:

⦁ Firmanın ve müşterinin iletişim bilgileri,⦁ Eşyaların teslim alınması ve depolanmasına ilişkin hazırlanmış protokol,
⦁ Fatura ve ödemenin nasıl yapılacağına ilişkin bilgilendirme,
⦁ Deponun kiralama bedeli,
⦁ Sigortaya ait tüm koşulları ve kapsamı,
⦁ Ekstra hizmet ve maliyetler ile ilgili bilgilendirme,
⦁ Fesih durumunda uygulanacak olan koşullar sözleşmede bulunmalıdır.

Tuzla Eşya Depolama Alanı Nasıl Olmalıdır?

Tuzla eşya depolama alanlarının belirli özelliklere uygun hazırlanması gerekir.Eşyalarınız paketlendikten sonra saklanacak olan depoya getirilir. Bu depoyu mutlaka müşterilerin de görmesi ve incelemesi gerekmektedir. Odanın belirli şartlara uygun olması ve temiz olması çok önemlidir.
Eşya depolama işlemleri için seçilecek olan alanın anahtarının ise müşteride olması gereklidir. Depolama işlemi uzun sürecekse bir sorun olmaması için müşteriler sık sık depoyu ziyaret etmeli ve eşyalarını kontrol etmelidir.
Tuzla eşya depolama alanlarının belirli özelliklere uygun hazırlanması gerekir. Temizlik en önemli unsurdur. Alanın temizlenmiş ve böcek, haşere vb. zararlı bakterilerden arındırılmış olmasına dikkat edilmelidir.
Havadar ve ferah bir alan olmasına da mutlaka dikkat edilmelidir. Özellikle rutubet oluşmaması için mutlaka önlemler alınmış olmalıdır. Su baskını vb. gibi durumlardan etkilenmemesi için alanın belirli bir yüksekliğe sahip olması önemli diğer etkenlerden birisidir.

Tuzla Eşya Depolama Hizmeti ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Eşya depolama işlemi öncesinde yapmanız gereken şey kendinize bazı soruları sormanızdır. Bu soruları sorarak kafanızdaki soru işaretlerini gidererek doğru bir seçim yapma şansı elde edebilirsiniz. Tuzla eşya depolama işlemi öncesi kendinize sormanız gereken başlıca sorular şunlar olmalıdır:

Seçilecek Firma Alanında Uzman Mı?

Doğru bir tercih yapabilmek için kendinize sormanız gereken ilk soru seçeceğiniz firmanın uzman olup olmadığıdır. Uzman bir firma seçmemeniz halinde depolama esnasında birçok sorun ile karşılaşabilirsiniz. Eşyaların kırılması, zarar görmesi ve kullanılamayacak hale gelmesi bu sorunların başında yer almaktadır.
Bu gibi sorunlar ile karşılaşmanız çok sevdiğiniz eşyalarınızı kaybetmenize neden olabilir. Bu aynı zamanda maddi kayıpları da beraberinde getirir. Tüm bu sorunları yaşamamak için mutlaka depolama alanında uzman, belirli belgelere sahip bir firma ile anlaşmaya özen göstermelisiniz.

Firma Risklere Karşı Hazırlıklı Mı?

Seçeceğiniz firmanın olası risklere karşı hazırlıklı bir firma olması da önemli etkenlerden birisidir. Eşyaların olacağı depo alanında sel ya da yangın gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bunun için imzalanacak olan sigorta poliçesi iyi şekilde hazırlanmalı, bu afetlere karşı önlemlerin alınmış olduğuna dikkat edilmelidir. Poliçenin olası bir durumda zararınızın ne kadarını karşılayacağını da mutlaka araştırmalısınız.

Depolama Ünitesinde İklim Kontrolü Var Mıdır?

Depolanacak alanın en iyi koşullarda hazırlanmış olması gereklidir. Bu hazırlıklar içinde nem ve sıcaklığı ölçecek otomatik sistemler mutlaka olmalıdır. Eşyalarınızın olacağı depo alanı çok fazla sıcak ya da soğuk olursa eşyalarınız zarar görebilir. Sıcaklık ayarı mutlaka kontrol altında olmalıdır.

Depo Ev Eşyaları İçin Uygun Mu?

Eşyalarınızın saklanacağı deponun seçimi yazımızda belirttiğimiz üzere çok önemlidir. Tuzla eşya depolama işleminde seçilecek depo alanı eşyaların saklanması için yeterli büyüklüğe sahip olmalıdır. Eşyaların boyutu mutlaka depoya uygun olacak biçimde yerleştirme yapılması da önemlidir. Deponun mutlaka kilitli olması da diğer önemli bir etkendir.

Firmanın Personeli Alanında Yeterliliğe Sahip Mi?

Eşyalarınızın depolanması için seçilecek firma en önemli noktadır. Firmanın çalışanları da diğer önemli olan noktadır. Personelin sigortalı ve deneyimli elemanları olması ileride sorunlar yaşamanızın önüne geçecek etken olacaktır.
Firmanın çalışanlarına eşyaları nasıl paketleyeceğini, nasıl taşıyacağını ve doğru saklama koşullarının neler olduğunu anlatması gerekmektedir.

Envanter Kontrolü Nasıl Yapılır?

Envanter kontrolü yapılması ileride eşyalarınızın kaybolmasını önleyecek bir yöntem olacağı için oldukça önemlidir. Eşyalarınızı depoya vermeden önce tüm ürünleri not etmeli, fotoğraflarını çekmeli ve bunları depolama sözleşmesine eklemelisiniz. Bu yapılacak en iyi önlem olacaktır. Tuzla eşya depolama ile eşyalarınızı ilk günkü kalitesi ile uzun yıllar saklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir